Toggle navigation
EBU Home
My EBU
NGS
Shop
Competitions
Results
Sim Pairs
EBU Results
Latest Results
Archive of Past Winners
Deal Files Archive
Sim Pairs
Leagues
Knockouts
Knockouts Home
Old KO Results
Crockfords
Gerard Faulkner Salver
Hubert Phillips Bowl
NICKO
Online Knockout
Portland Bowl
Silver Plate
Funbridge
BBO Individuals
Crockfords Plate 2018-19
Crockfords Cup 2016-17
Crockfords Plate 2016-17
Crockfords Cup 2017-18
Crockfords Plate 2017-18
Crockfords Cup 2018-19
Crockfords Plate 2018-19
Crockfords Cup 2019-20
Crockfords Plate 2019-20
Crockfords Plate 2018-19
Cup event
Play by date
Master Points
Seeds
Byes
Teams Playing
Matches
Round 1
3rd March 2019
100
0
2
42
21 / 21
Round 2
12th May 2019
150
0
9
14
7 / 7
Round 3
11th August 2019
200
0
0
16
8 / 8
Round 1
|
Round 2
|
Round 3
show round info
Match
Home
Away
Round 1 M1
Hobden A
Bye
Round 1 M3
Reissmann I
Bye
Round 1 M4
Cock D
lost to
Draper I
Round 1 M5
Edwards R
walked over
Teshome S
Round 1 M6
Linfield H
beat
Stoker B
Round 1 M7
Cope S
beat
Hull D
Round 1 M8
Karn R
lost to
Green P
Round 1 M9
Milman V
beat
Kaltz M
Round 1 M10
Smith T
lost to
Lee P
Round 1 M11
Stevenson D
lost to
Loveridge B
Round 1 M12
Barnes D
lost to
Picard F
Round 1 M13
Verran T
walked over
Moran M
Round 1 M14
Joules K
lost to
Wells A
Round 1 M15
Davies J
walked over
Davidson N
Round 1 M16
Miller R
lost to
Durdin T
Round 1 M17
Cantello B
lost to
Treeby T
Round 1 M18
Pratt R
lost to
Swanson I
Round 1 M19
Tommasini S
beat
Lynch S
Round 1 M20
Thomson H
lost to
Sansom J
Round 1 M21
Delev K
lost to
Golding A
Round 1 M22
Kinsey M
lost to
Wright R
Round 1 M23
Chapman P
lost to
Norman D
Round 1 M24
Teltscher B
beat
Elvin D
Match
Home
Away
Round 2 M1
Norman D
Bye
Round 2 M2
Verran T
lost to
Milman V
Round 2 M3
Hobden A
lost to
Draper I
Round 2 M4
Durdin T
lost to
Edwards R
Round 2 M5
Teltscher B
lost to
Reissmann I
Round 2 M6
Davies J
lost to
Lee P
Round 2 M7
Loveridge B
beat
Wells A
Round 2 M8
Swanson I
lost to
Picard F
Round 2 M9
Wright R
Bye
Round 2 M10
Green P
Bye
Round 2 M11
Tommasini S
Bye
Round 2 M12
Linfield H
Bye
Round 2 M13
Golding A
Bye
Round 2 M14
Cope S
Bye
Round 2 M15
Treeby T
Bye
Round 2 M16
Sansom J
Bye
Match
Home
Away
Round 3 M1
Cope S
beat
Reissmann I
Round 3 M2
Sansom J
lost to
Lee P
Round 3 M3
Edwards R
beat
Norman D
Round 3 M4
Golding A
beat
Treeby T
Round 3 M5
Green P
lost to
Draper I
Round 3 M6
Tommasini S
lost to
Wright R
Round 3 M7
Picard F
lost to
Loveridge B
Round 3 M8
Milman V
beat
Linfield H